955 Görüntülenme
8.5 IMDB Puanı

Piyanist İzle

(The Pianist)
Yönetmen
Senaryo Ronald Harwood, Wladyslaw Szpilman
Ödüller 3 Oscar Kazandı. Diğer 54 ödül & 73 adaylık.

Piyanist Film Konusu


Herkesin bir yeteneği vardır yada, yetenekli olmayı ister ama Wladyslaw Szpilman'in yeteneği üstün sayılacak derecede haddinden fazla, profesyonel bir piyanis'tir Fakat, yetenek felaketi kapıda bırakmıyor tüm bu güzel günler 2.dünya savaşı esnasında geçerken, piyano çaldığı stüdyoda insanların müzik ruhuna ilmek ilmek işlerken çalıştığı yer bombalanınca işler ters gitmeye başlar.

Artık canını peşine düşen Wladyslaw Szpilman, kaçma hazırlığı yaparken Alman kuvvetleri tarafından yakalanır ve artık esirdir. Yakananan herkes ağır şartlar altında KTM merkezlerinde toplanırken piyanist Wladyslaw Szpilman'in yeni mesleğide hizmetçiliktir. Bir barda hizmetli görevlisi olarak çalışmaya başlamış ve buradanda sürgün vakti gelmiştir. Tam bu esnada yahudi bir adam kendisine yardım eder.

Artık canı pahasınada olsa kaçmak için kararlıdır ve, yakalanırsa sonu felaketten beter olacağı için ölüm bile bir mükafat gibi görünmektedir. izlemekte olduğunuz Piyanist filmi, Won 3 Oscars. Another 52 ödül & 73 adaylığı bulunan tam bir baş yapıttır. Keyifli seyirler dileriz..

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın