622 Görüntülenme
8.2 IMDB Puanı

Akıl Oyunları İzle

(A Beautiful Mind)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Universal Pictures
  • Film Süresi 135 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Akiva Goldsman, Sylvia Nasar
Ödüller 4 Oscar Kazandı. Diğer 33 ödül & 68 adaylık.

Akıl Oyunları Film Konusu


Sayısal hesaplama ve dersler konsunda tam bir dahi olan John Nash, her ne kadar zeki olsada içine fazlasıyla kapalı, asosyal bir yaşam sürmektedir. Bu süper zekasıyla katıldığı ve derece yaptığı tüm anketlerde en iyilerden biri olurken, özel bir üniversitede öğrenim hakkı kazanır.

Buradada matematiğe olan sevdası ile hareket edip, akıllara durgunluk veren bir teori üzerine çalışmaktadır. Artık bu sayısal üstünlüğü tüm üniversite ve kentte duyulmuş matematikte polüper bir üne sahip olmuştur ama, tüm bu güzel gelişmelerin kötü etkileride olmuştur. Beynindeki akıl oyunları, John Nash'in şizofrenik bir çıkmazla çatışmasının en büyük sebebi olacaktır.

Tüm başarısı kazandığı harika ödüllerle ıspatlanan Akıl oyunları filmi, Ron Howard yönetmenliğinde hazırlanmış, Oyuncu kadrosunda ise Russell Crowe ve Ed Harris, Jennifer Connelly isimlerine yer verilmiştir. 4 Oscars. Another 33 ödül & 67 adaylığı bulunan film 13 Şubat 2002'de gösterime girerken Biyografi ve Dram filmi türünde yer alıyor.

Sitemizden A Beautiful Mind, yani 'Akıl Oyunları' filmi izleyen seyircilerimize iyi seyirler diliyoruz. Lütfen filmi izledikten sonra değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşın. filmlerle.net @KraL

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın